Турнири по футбол на малки врати за петлета и пионери: Реал Мадрид и Неки нови клинци спечелиха титлите

В рамките на мероприятието „Босилеградско спортно лято 2024” тази вечер се изиграха финалните срещи от турнирите по футбол на малки врати за петлета и пионери.

Шампионската титла при петлетата (деца до 12-годишна възраст), завоюва отборът „Рел Мадрид“, който на финала спечели с 3:0 срещу „Нова галаксия“.

Трето място зае „Дуга“, а четвърто „Португалия“.

За най-добър футболист на състезанието е избран Петар Пенев, най-успешен голмайстор е Денис Илиев, а титлата най-добър вратар спечели Максим Анастасов.

При пионерите (деца до 15-годишна възраст) убедително триумфира отборът „ННК – Неки нови клинци“, който на финала се наложи с 5:2 срещу „Вечито други“.

Трето място спечели „Португалия“, а на четвърто се класира „Реал Мадрид“.

Душан Стоянов завоюва титлата най-добър футболист на турнира, Давид Господинов е най-резултатен голмайстор, а за най-добър вратар е избран Лука Русимов.

Купите, медалите и грамотите за най-успешните отбори и състезатели на турнирите връчи Владица Манасиев, председател на Спортния съюз на Община Босилеград.

Мероприятието „Босилеградско спортно лято 2024”, което всяка година организират Община Босилеград и Спортният съюз на Община Босилеград, продължава с турнира по футбол на малки врати за мъже, който ща започне на 17 юли, сряда.

Участието във всички състезания в рамките на „Босилеградското спортно лято“ е безплатно, а Община Босилеград и тази година е осигурила купи, медали и грамоти за най-успешните отбори и състезатели.